fbpx

Prečo naslovaka.sk

Prečo naslovaka.sk? Alebo Na Slováka?
K tomuto názvu ma inšpirovalo všeobecné povedomie Slovákov. Keď je niečo zlé, tak s obľubou hovoríme „veď sme na Slovensku a tu je to tak“.
Môže sa jednať o pošliapanie našich práv, zlú zdravotnú starostlivosť alebo predražený tovar v obchodoch. To je jedno, rozčúlime sa a sucho konštatujeme, že tu je to proste tak.
ALE nemusí to tak byť. Začnime každý sám od seba. Ak si nekúpime predražený tovar, ak nenastúpime do práce za minimálnu mzdu, ak vo voľbách neodovzdáme svoj hlas fašistom… Toho „ak“ by som tu mohla napísať na 10 strán, viem, že teóriu ovládame všetci.
Chcem aby sme začali byť hrdí na Slovensko a ak sa povie „dal to na Slováka“, tak to bude znamenať, že to dal dobre, najlepšie ako vedel. Nikoho neoklamal, nikoho neokradol, nikoho nezneuctil, nikoho… atď.
Tento portál je určený hlavne generácii X (tú som odštartovala aj ja, keď som sa narodila v r. 1965).
Ale aj mladým ľuďom, ktorých zaujímajú životné skúsenosti o pár rokov starších ľudí.

Na týchto stránkach sa dočítate o novinkách, resp. mojich skúsenostiach z rôznych oblastí života. Kultúra, recenzie produktov a služieb (wellness) a iné.
A budete sa aj zabávať. Väčšinou to budú postrehy, ak chcete rady a skúsenosti v oblasti medziľudských vzťahov a randenia…
Rada vás vtiahnem do svojho sveta, tak mi píšte..

A už nechcem počuť podobné vtipy 😊
Slovák, Rus a Číňan havarovali lietadlom v pralese. Ako tak hľadajú cestu do civilizácie, tak narazili na kmeň ľudožrútov. Náčelník sa na nich pozrie a hovorí ostatným „uvariť a zjesť“. Stroskotanci sa snažia prehovoriť náčelníka, že urobia čo bude chcieť, len nech ich nezjedia. Dal sa uprosiť a hovorí im: „tu máte každý dve drevené guličky“. Ak s nimi dokážete niečo, čo som ešte nevidel, tak vám darujem život.
Číňan zobral guličky a do 5 minút vyrobil dve navlas rovnaké aj s logom kmeňa. Náčelník pozerá a hovorí: „to vidím každý deň, naše deti to vedia vyrobiť už keď majú jeden rok“. Uvariť a zjesť.
Rus si za pár sekúnd vyrobí gumipušku a s guličkami zostrelí pár dravých vtákov. Náčelník vezme Rusa k ohňu a tam je pripravených na varenie pár dravých vtákov. To sme zostrelili hodinu predtým než ste prišli. Uvariť a zjesť.
Slovák sa trápi čo vymyslí… Príde ku nemu náčelník a hovorí, tak to som ešte nevidel, tento blbec jednu stratil a druhú rozbil…